O nas

Istniejemy od 1979 roku

Dzięki naszemu doświadczeniu oraz wrażliwości na potrzeby rodzin w żałobie, jesteśmy w stanie zapewnić kompleksową opiekę i wsparcie podczas organizacji pogrzebu bliskiej osoby.

Wierzymy w godne pożegnanie i szanujemy indywidualne potrzeby oraz życzenia naszych klientów.

Nasz zespół jest tu, aby sprostać wszelkim wyzwaniom związanym z organizacją pogrzebu, zapewniając spokój i poczucie bezpieczeństwa w tym trudnym czasie.

DOM POGRZEBOWY CARCADIA

Od 2013 roku główna siedziba firmy znajduje się w Bełchatowie przy Al. Włókniarzy 40

Nasza historia

Geneza firmy Carcadia sięga roku 1979 roku, gdy Grzegorz Węglewski rozpoczął produkcję trumien w swoim warsztacie stolarskim. Jego inicjatywa doprowadziła do założenia rodzinnego zakładu pogrzebowego w Szczercowie. W latach 70. XX wieku, w niewielkich miejscowościach w Polsce brakowało specjalistycznych usług pogrzebowych, więc pomysł otwarcia takiego zakładu był innowacyjny.

Po śmierci Grzegorza, prowadzenie firmy przejęli jego siostra i jej mąż, Henryk Kąkalec. Wraz z rozwijaniem działalności, otworzyli również kwiaciarnię, poszerzając ofertę o sprzedaż kwiatów na ceremonie pogrzebowe. Henryk Kąkalec kierował firmą aż do swojej śmierci.

W 1992 roku obecny właściciel Dariusz Kąkalec przejął firmę, początkowo działającą tylko w Szczercowie.

W 2001 roku zdecydował o przeniesieniu siedziby do Bełchatowa.

W 2009 roku rozpoczęto budowę nowoczesnego budynku, a po 4 latach siedziba została przeniesiona do nowej lokalizacji w styczniu 2013 roku. Nowy obiekt obejmuje biuro, kwiaciarnię, dwie kaplice pożegnalne, salę wystawową na trumny i urny, salę do przygotowywania zmarłych oraz chłodnię na 40 ciał. Dodatkowo, jest sala na 120 osób na przyjęcia konsolacyjne.

Od października 2016 roku firma posiada własne krematorium z dwoma piecami kremacyjnymi oraz kilkunastoma karawanami do bezpiecznego i godnego transportu zmarłych.

„Żyje się dwa razy: pierwszy raz w rzeczywistości, drugi raz w pamięci.” Honoré de Balzac

Naszą misją jest pomaganie

Naszą misją jest pomaganie rodzinom w najtrudniejszych chwilach, zapewniając godne i szanujące pożegnanie dla ich bliskich.

Od ponad trzech dekad świadczymy kompleksowe usługi pogrzebowe, oparte na profesjonalizmie, empatii i trosce o każdy szczegół. Nasz priorytet to zapewnienie wsparcia i komfortu w czasie żałoby, dostarczając usług na najwyższym poziomie jakości.

Działamy z pełnym zrozumieniem dla potrzeb naszych klientów, dając im spokój i pewność, że ich bliscy są w godnych rękach.